Disku golfs | UFOGOLF

Disku golfs

Disku golfs


Disku golfs Latvijā ir līdz šim vēl neapgūts un plašākai sabiedrībai ne tik ļoti pazīstams sporta veids. Disku golfs ir “lidojošā šķīvīša” spēle, kas bieži tiek salīdzināta ar frisbiju, bet patiesībā šī spēle ir ļoti līdzīga golfam. Tradicionālajā golfā spēlētāja uzdevums ir trāpīt bumbiņu bedrītē, savukārt disku golfā spēlētāja galvenais uzdevums ir iemest disku grozā.

 

Šajā spēlē uzsvars tiek likts uz to, ka aktivitāte notiek brīvā dabā, nepiespiestā un sakārtotā vidē. Ar ikvienu veikto metienu groza virzienā spēlētājam ir iespēja uzlabot savu sniegumu. Toties pati galvenā diska golfa būtība ir tā, ka to var spēlēt jebkurā gadalaikā un ikviens – garš un īss, tievs un omulīgs, meitene un zēns, kā arī opis un oma.

 

 

Vecumam, iepriekšējai fiziskajai sagatavotībai vai īpašām dotībām šajā spēlē nav nozīmes. Galvenais ir vēlme  labi pavadīt laiku.  To taču mēs visi vēlamies, it īpaši, ja tas tiek piedāvāts svaigā gaisā un ir tik aizraujoši.

 

 

Kā to darīt


Spēlē katra dalībnieka uzdevums ir iemest lidojošo šķīvīti, jeb disku, kā mēs to saucam disku golfā – mērķī jeb grozā. Spēlētājs met savu disku uz priekšu, bet viss nav tomēr tik vienkārši kā izklausās. Metiena ceļā, kā jau dabā pieņemts, mums ir koki, krūmi vai kāda vāverīte, kurai arī patīk ķert disku, kas padara spēli interesantāku un aizraujošāku. Galvenais spēlētāja uzdevums – ar pēc iespējas mazāk metieniem trāpīt disku grozā – līdzīgi kā golfā, bumbiņai ir sava bedrīte. Tieši tik vienkārši un aizraujoši! Viens spēles aplis ir 9 grozi un aptuvenais spēles laiks ir 1 – 1,5 stundas.

Katram spēlētājam uzsākot spēli tiek dota spēles kartiņa. Šī kartiņa ir paredzēta, lai piefiksētu spēlētājus un viņu rezultātus. Sacensībās šī kartiņa ir kā dokuments, kas apliecina rezultātu. Saudzējot Latvijas kokus un dabu, piedāvājam ikvienam izmantot elektronisko spēles kartiņu savā mobilajā telefonā. Ieteikumi – Skoorin , UDisc , Disc Caddy u.c.