Stāsts

UFOGOLF ideja radās 2009.gada rudenī, kad divi draugi prāta vētras laikā izdomāja, ka varētu attīstīt ko jaunu un nebijušu. Viens no dibinātājiem Agnis bija aizrāvies ar golfa spēli un vēlējās lai būtu iespēja spēlēt golfu visu gadu. Tad meklējot internetā kādu golfa alternatīvu, viņš atrada ASV internetā disku golfu. Golfs tikai ar lidojošiem šķīvīšiem! Ideja aizrāva uzreiz un tik ļoti, ka abi draugi atrada tuvāko disku golfa laukumu, kas bija Igaunijā Jolumae parks ar iespaidīgu disku golfa laukumu. Līdz galam nesapratuši, bet ļoti iemīlot šo spēli, abi nolēma izmēģināt kādu disku golfa notikumu, sacensības un uzreiz ziemā aizbrauca uz Igauniju piedalīties sacensībās. Kā par laimi vai nelaimi pirmās sacensības bija Igaunijas ziemas čempionāts, atkal Jolumae disku golfa parkā (savējie sapratīs uz ko viņi nezinot parakstījās). Bet viss tas nenobiedēja, tieši otrādāk, iededza dzirksteli.

Nākamā prāta vētra tika rīkota par nosaukumu! Ja jautāsiet kāpēc UFOGOLF – tad, ja mēs nedaudz ieskatamies vārdnīcā tad Unknown Flying Object no angļu valodas nozīmē Nezināms lidojošs objekts un ufogolfistiem patīk teikt, ka šis ir tas mazais noslēpums, ko katrs var atklāt pats!

Tālāk jau meklējot informāciju, kas ar disku golfu notiek Latvijā, abi saprata, ka nekas… niša ir brīva jauniem censoņiem. Kaut gan disku golfa aizkulisēs šo sporta veidu Latvijā ir aizsācis Jānis Lūsis arī Mežaparkā disku golfs 2008.gada vasarā, bet laikam nebija īstais laiks vēl. Atgriežamies pie mūsu stāsta varoņiem, Agnis un Jānis sāka plānot, kur būs jaunais disku golfa laukums. Pirmā vieta bija plānota Sigulda. Tika atrastas divas vietas, izplānoti divi laukumi – viens Siguldas pils senajā pastaigu parkā un otrs Gaujas senlejā, vecajā balonu pļavas apkārtnē. Prezentējuši Siguldas domē, tas viss apstājās pie atbildes – ja var uzstādīt disku golfa laukumu, tad jau var arī golfa laukumu. Sigulda sapņoja par golfa laukumu. Tā abi draugi meklēja jaunas pilsētas, jaunas vietas. Ceļoja abi pa Latviju un meklēja…

Mežaparkā, Agnis strādājot LGK atrakcijās, 2012. gadā atklāja nebijušu ūdens atrakciju “Plunkšķis”. Līdz ar to vasaru sākās Mežaparka teritorijas apsekošana un vietas meklēšana, kur varētu izveidot disku golfa laukumu. Pēc vairākām tikšanās ar Mežaparka vadību tikām pie zaļās gaismas un 2013.gada pavasarī sākās laukuma veidošana, lai 1. septembrī UFOGOLF nolaistos Mežaparkā ar savu pirmo 9 grozu laukumu. Tālāk jau notikumi visiem daudz maz ir zināmi un atrodami internetā. Mazajā laukumā atbrauca ciemos arī Pasaules čempions disku golfā Avery Jenkins, paldies Discsport.lv un Gatim par šo iespēju. Liels atbalsts un paldies jāsaka Jānim Zosāram, kurš deva UFOGOLF jaunu startu. Sakarā ar Mežaparka estrādes atjaunošanu mums palūdza meklēt jaunu vietu parkā. Plānojām, meklējām un pārcēlāmies uz vietu, kur tagad mums ir DiscGolfPark lielais laukums ar 19 groziem un mazais Ufogolf laukums ar 10 groziem.

Ko esam sasnieguši!? Visu ko vien varējām vēlēties – Latvijas kausa posmā bija pilns laukums jeb 95 spēlētāji, Latvijai 100 izspēlēti 100 grozi, Mežaparkam 118 gadu 118 grozi izspēlēti, Latvijas čempionāts, Innova Baltic Tour, Latvija – Lietuva, Pasaules čempioni un disku golfa zvaigznes, kas apciemojušas Ufogolf Mežaparkā – Avery Jenkins, Gregg Barsby, Philo Brathwait, Eagle Mcmahon, Will Schusterick un Simon Lizotte pa kluso ar Annu Riekstiņu uzstādīja trases rekordu. Bet pie šī visa neapstāsimies – mēs turpinām!