Stāsts

UFOGOLF ideja radās 2009.gada rudenī, kad divi draugi prāta vētras laikā izdomāja, ka varētu attīstīt ko jaunu un nebijušu. Agnis, viens no UFOGOLF dibinātājiem, bija aizrāvies ar golfa spēli un vēlējās, lai to būtu iespējams spēlēt visu gadu. Tad meklējot internetā kādu golfa alternatīvu, viņš atrada ASV internetā disku golfu. Golfs tikai ar lidojošiem šķīvīšiem! Ideja aizrāva uzreiz un tik ļoti, ka par to bija jāpastāsta arī draugam – abi bija sajūsmā un metās meklēt tuvāko vietu, kur šo sporta veidu izmēģināt un atrada Jolumae parks Igaunijā ar iespaidīgu disku golfa laukumu. Līdz galam nesapratuši, bet ļoti iemīlējuši šo spēli, abi nolēma izmēģināt kādu disku golfa notikumu un tajā pašā ziemā aizbrauca uz Igauniju piedalīties sacensībās. Kā par laimi (vai nelaimi) pirmās sacensības bija Igaunijas ziemas čempionāts Jolumae disku golfa parkā (savējie sapratīs uz ko abi draugi, pašiem nezinot, parakstījās). Šis notikums viņus nenobiedēja – tieši otrādāk – iededza azarta pilnu dzirksteli acīs.

Iedegušies par ideju, draugi rīkoja nākamo pāta vētru – šoreiz jau par nosaukumu! Ja jautāsiet, kāpēc UFOGOLF – tad, ieskatoties vārdnīcā Unknown Flying Object no angļu valodas tulkots, nozīmē: “Nezināms lidojošs objekts”, un ufogolferiem patīk teikt, ka šis ir tas mazais noslēpums, ko katrs var atklāt pats!

Tālāk, meklējot informāciju par to, kas ar disku golfu notiek Latvijā, abi saprata, ka nekas… Niša ir brīva jauniem censoņiem. Kaut gan disku golfa aizkulisēs šo sporta veidu Latvijā ir aizsācis Jānis Lūsis (arī Mežaparkā disku golfs 2008.gada vasarā) šķiet, ka tam vēl ebija īstais laiks.

Atgriežamies pie mūsu stāsta varoņiem – Agnis un Jānis sāka plānot, kur būs jaunais disku golfa laukums. Pirmā pilsēta, kas nāca prātā, bija Sigulda. Tika atrastas divas vietas, izplānoti divi laukumi – viens Siguldas pils senajā pastaigu parkā un otrs Gaujas senlejā, vecajā balonu pļavas apkārtnē. Prezentējuši savu ideju Siguldas domē, draugi saņēma atbildi – ja jau var izveidot laukumu disku golfam, tad jau var arī golfa laukumam! Sigulda sapņoja par golfa laukumu. Draugi, rokas nenolaiduši un azartu nezaudējuši, meklēja jaunas pilsētas, jaunas vietas un jaunas iespējas. Ceļoja abi pa Latviju un meklēja…
Mežaparkā Agnis, strādājot LGK atrakcijās, 2012. gadā atklāja nebijušu ūdens atrakciju “Plunkšķis”. Tajā vasarā radās ideja par disku golfa laukumu Mežaparkā un tā teritorijas apsekošana, un īstās vietas meklēšana. Pēc vairākām tikšanās reizēm ar Mežaparka vadību, draugi tika pie zaļās gaismas – tā 2013.gada pavasarī sākās laukuma veidošana, lai 1. septembrī UFOGOLF nolaistos Mežaparkā ar savu pirmo 9 grozu laukumu. Tālākie notikumi visiem vairāk vai mazāk ir zināmi un atrodami internetā. Mazajā laukumā ciemojās arī Pasaules čempions disku golfā Avery Jenkins – paldies Discsport.lv un Gatim par šo iespēju. Liels paldies jāsaka Jānim Zosāram, kurš deva UFOGOLF jaunu startu. Saistībā ar Mežaparka estrādes atjaunošanu, UFOGOLF palūdza meklēt jaunu vietu parkā. Plānojām, meklējām un pārcēlāmies uz vietu, kur tagad mums ir DiscGolfPark lielais laukums ar 19 groziem un mazais Ufogolf laukums ar 10 groziem.
Ko esam sasnieguši!? Vairāk, nekā sākumā varējām vēlēties – Latvijas kausa posmā bija pilns laukums, jeb 95 spēlētāji, “Latvijai 100” izspēlēti 100 grozi, bet “Mežaparkam 118 gadu” – 118 grozi, piedzīvots Latvijas čempionāts, Innova Baltic Tour, Latvija – Lietuva, kā arī viesos uzņemti Pasaules čempioni un disku golfa zvaigznes– Avery Jenkins, Gregg Barsby, Philo Brathwait, Eagle Mcmahon, Will Schusterick un Simon Lizotte (pa kluso ar Annu Riekstiņu, uzstādījuši trases rekordu). Pie šī visa neapstājamies – mēs turpinām un iededzam disku golfa azarta dzirksteles aizvien jaunās acīs!